הלבנת שיניים - ד"ר מורה השתלות שיניים ביום אחד

הלבנת שיניים

טיפול שיניים – הלבנת שיניים לחיוך יפיפה

חיוך שווה זהב – זה לא סוד. אך לא לכולם יש שיניים מושלמות. מדוע השיניים של חלקינו מצהיבות עם השנים, באלו דרכים ניתן לשמור על השיניים ומהם הפתרונות?

ראשית, צבע השן ההתחלתית שלנו קשור בין היתר לגנטיקה שלנו. בנוסף, גוון השיניים משתנה ומצהיב אודות להשפעה סביבתית, כלומר צבעי מאכל, ניקוטין, קפאין ועוד משתנים הקשורים רובם ככולם במזון שאנו אוכלים, בשתייה ובעשן שנכנס לתוכנו. המפגעים מצטברים, נספגים בשיניים וגורמים למראה צהוב יותר. ניתן להאט את קצב ההצהבה, אם רק תבצעו תחזוקה מספיק טובה של השיניים, יתכן שאפילו תעצרו את ההצהבה של השן, אך הדבר אינו פשוט. אם אתם מעשנים וחובבי קפה מושבעים, אז זה קצת בעייתי.

באופן כללי צחצוח השן לאחר כל ארוחה, ביקור אצל השיננית אחת לחצי שנה לפחות והפחתה בקפה וסיגריות, תאט את ההצהבה של השן.

הלבנת שיניים במרפאה – איך זה עובד ולכמה זמן?

הלבנת שיניים במרפאה על ידי רופא שיניים מוסמך בלבד, מבצעת פעולה שונה לחלוטין מצחצוח וניקיון של השן. שיננית מנקה את השיניים על ידי שיוף השכבה העליונה בשן. כך חוזר הגוון המקורי של השן, עד כמה שאפשר.
הלבנת השיניים לעומת זאת, היא למעשה חמצון של השן על ידי חומר מיוחד המבוסס על מי חמצן (פראוקסידים). כך למעשה נצבעת השן בצבע לבן בוהק, ללא כל קשר לגוון המקורי של השן והפיגמנטציה של המטופל או המטופלת. ההלבנה מחזיקה בין שנתיים לשבע שנים.

שיטות להלבנת שיניים

ישנן שתי שיטות עיקריות להלבנת שיניים, כל שיטה מבוצעת באופן קצת שונה ועם חומרים שונים, בהתאם לאופן בו התמחה הרופא. השיטות האפשריות להלבנת שיניים הן:

» הלבנת השיניים במרפאה על ידי חומר חמצון מיוחד.
» הלבנה בעזרת לייזר.
» הלבנה על ידי ציפוי חרסינה.
» הלבנת שיניים ביתית.

הלבנת שיניים בלייזר
היתרונות בהלבנת שיניים בלייזר אל מול השיטה המסורתית במרפאה אינם משמעותיים. הטיפול בלייזר יותר מדויק ולכן האפשרות של פגיעה בחלל הפה מצטמצמת. בהלבנת שיניים בלייזר קרוב לוודאי שלא תאלצו לבצע יותר מטיפול אחד, כלומר תוך כמה שעות יש לכם שיניים לבנות. גם בטיפולים המסורתיים לרוב מספיק טיפול אחד, אבל לא תמיד. הסיבה ליעילות הטיפול הינה קרן הלייזר אשר מאפשר לבצע אקטיביזיה של החומר המלבין על השיניים.

ציפוי חרסינה להלבנת שיניים
ציפוי חרסינה להלבנת השיניים נחשבת לשיטה בעלת התוצאה הטובה ביותר, אולם היא מתאימה רק במקרים בהם הלבנת השיניים הסטנדרטית אינה מביאה לתוצאות מספקות בגלל מגוון סיבות. במסגרת התהליך, משויף משכבת האמייל שבשן חומר בעובי של בין 0.3 ל 0.5 מ"מ ולאחר מכן, מטביע הרופא את תבנית השיניים של המטופל. תבנית זו נשלחת למעבדת שיניים שם מייצרים ציפוי חרסינה, המתאים בדיוק לשיניו של המטופל לפי התבנית. לטכניקה זו יתרונות וחסרונות רבים והיא זוכה לשימוש בעיקר במקומות בהם הלבנת שיניים בשיטה הסטנדרטית, על ידי רופא שיניים, אינה יכולה לסייע באופן משביע רצון, למשל במקרים של שיניים אפורות, שיניים שגוונן כהה במיוחד, "שיניים מתות", שיניים אשר משתקפות מהן סתימות מתכתיות.

שיטות להלבנת שיניים ביתית
בשיטה זו יש צורך בחומר פעיל שיחמצן את השן והחומר הפעיל משתנה בין גוון שן אחת לאחרת. לכן מומלץ לקבל חומר הלבנה פעיל בהתאמה אישית מרופא השיניים. בנוסף יש לקחת בחשבון שנדרשת מומחיות בביצוע ההלבנה. במידה והחומר המחמצן יגע במקום רגיש כמו הבשר או החניכיים, זה יוביל לגירוי ולפצעים מדממים שיכולים גם לכאוב.

מעוניינים להלבין את השיניים? בחרו בשיטה המתאימה לכם ביותר
הרופאים של 'מורה מרפאת שיניים' ישמחו לטפל בכם ולענות לשאלותיכם.
לקביעת תור התקשרו עכשיו

ניתן לשלוח אלינו הודעה ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

רוצה שיניים לבנות, יפות וחזקות?​

להזמנת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

רוצה שיניים יפות וחזקות?​

להזמנת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

דילוג לתוכן