איטום חריצים בשיניים - ד"ר מורה השתלות שיניים ביום אחד

איטום חריצים בשיניים

להגן על השיניים באמצעות איטום חריצים

אחד הרגעים הפחות סימפטיים להורים, מתרחש כשאנחנו מגלים שהילדים ‘התחדשו’ בחור הראשון בפה שלהם. כמובן, שאחרי הטיפול הבסיסי בשן, מתחילה לנקר השאלה איך אנחנו מונעים מחורים נוספים להגיע. כיום מרפאות השיניים מציעות שני טיפולים עיקריים להגנת השיניים: פלואוריזציה (או הפלרה בעברית) ואיטום חריצים.

במקרה הראשון של ההפלרה, מורחים על השיניים ג’ל מיוחד שמכיל פלואוריד מרוכז. במהלך השטיפה האינטנסיבית בחומר זה שאורכת מספר דקות ספורות בלבד החלק החיצוני (האמייל) של כל השיניים בפה הופך לנוקשה יותר ועמיד נגד מתקפת חיידקים וחומצה. הטיפול עצמו אינו כואב או מציק אבל אפשר לעשות אותו אך ורק מגיל 6 ומעלה וכפי שמציינת ד"ר דיאנה רם, מומחית לרפואת שיניים לילדים, יש לשקול את הטיפול הזה לכל ילד בהתחשב ברמת חשיפה שלו לפלואוריד, למשל במי השתייה שלו ועל פי הסיכוי שלו לעששת.

בטיפול השני – איטום חריצים – עוטפים למעשה את משטחי הלעיסה של השיניים האחוריות (השיניים הטוחנות) בחומר פלסטי ייחודי שאוטם את החריצים והחרירים הטבעיים הקיימים בשן ומונע חדירה של שארית מזון וחיידקים לאותם חריצים וחרירים.

מומלץ לבצע את הטיפול הזה בשיניים קבועות (אלה שבוקעות מעל גיל 6), אבל במקרים מסוימים אפשר לקבל החלטה לבצע את האטומים בשיניים טוחנות נשירות, כלומר "שיני חלב".איטום החריצים בשיניים אינו תהליך מורכב, אינו דורש הרדמה מקומית והכי חשוב, אינו כואב כלל. הציפוי מחזיק לפחות 3 שנים, אם כי בחלק מהפעמים נושר או זז. בפעמים אלו מתקנים את האיטום בטיפול נוסף וללא צורך להחליפו בחדש.

היתרון באיטום חריצים בשיניים, הינו שבמקרים מסוימים בהם השן נפגעה מעששת, ניתן לנקות אותה ולטפל בה בעזרת הציפוי וכך לחסוך את הצורך לעשות לשן סתימה. תהליך שמצריך פגיעה מסוימת נוספת בה.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים על איטום שיניים? רוצים להתייעץ עם רופא?
התקשרו עוד היום לקבוע תור. צוות הרופאים המומחים של המרפאה מחכה לכם.

ניתן לשלוח אלינו הודעה ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

רוצה שיניים לבנות, יפות וחזקות?​

להזמנת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

רוצה שיניים יפות וחזקות?​

להזמנת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

דילוג לתוכן