השתלות שיניים ביום אחד היתרונות והחסרונות בכל שיטה - ד"ר מורה השתלות שיניים ביום אחד

תוכן עניינים

השתלות שיניים ביום אחד היתרונות והחסרונות בכל שיטה

שן חסרה ( או שיניים חסרות ) היא לא רק מבעיה קוסמטית

אם אתה מאבד שן ולא מחליף אותה במהירות, ניתן להניע לסדרה של בעיות שיניים

ד"ר מורה מאמין שלכולם מגיע חיוך בריא ויפה

יש לו את המיומנות והניסיון לספק ההשתלת שיניים יוצאת דופן ומתקדמת.

כל מה שרציתם לדעת על השתלות שיניים

שתלים הם תחליף מלאכותי לשורשי השיניים שנהרסו כתוצאה ממחלות חניכיים, עישון, הזנחה של היגיינת הפה וטראומה או חבלה בפה ובשיניים. השתלים, שמזכירים מעין בורג ועשויים מתכת טיטניום, מוחדרים לתוך עצם הלסת במקום בו חסרה השן. לאחר מכן, רופא השיניים מתקין על השתל שן מלאכותית.

שן חסרה היא יותר מבעיה קוסמטית. אם אתה מאבד שן ולא מחליף אותה במהירות, ניתן להגיע לסדרה של בעיות שיניים . אתה עלול לחוות כאבים, ירידה בתפקוד השיניים, אובדן עצם הלסת וקריסת פנים.

למרבה המזל, קיימות השתלות שיניים שונות אשר מציעות למטופלים דרך בטוחה ואמינה להחליף שיניים חסרות ולמנוע בעיות נוספות.

השתלת שיניים היא דרך טיפול מתקדמת ומוצלחת בתחום כירוגית פה ולסת לטיפול בחוסר של שן אחת או יותר, מבלי לפגוע בשיניים אחרות בפה.

מה האפשרויות שקיימות כיום להחלפת השיניים חסרות?

בעוד שקיימות אפשרויות שונות להחלפת שיניים, שתי האפשרויות העיקריות הן

  1. שיניים תותבות

  2. השתלת שיניים (ישנם כמה סוגים- פרוט בהמשך המאמר)

בעבר שיניים תותבות היו הדרך המסורתית להתמודד עם חוסר בשיניים,

מה ההבדלים העיקריים עם השיניים בין תותבות להשתלות שיניים?

המשתמש בשיניים התותבות סובל מכמה חסרונות שפוגעות בחוויית השימוש בשיניים תותבות

חסרונות למשתמש בשיניים התותבות

יתרונות השתלת שיניים

שיניים תותבות יכולות בסופו של דבר להרגיש לא בנוח. הם יכולים להשפיע על הביטחון שלך כאשר הם מובילים לקושי לעיסה ונוחות.

כיום יותר ויותר חולים בוחרים בשתלות שיניים בגלל היתרונות המדהימים שלהם

תותבות אמנם לרוב הן זולות יותר, אך חסרונותיהן עלולים בסופו של דבר לעלות לכם באובדן עצם השן.

בשנה הראשונה לאחר אובדן השן, עד 25% מהעצם אובדת, ואובדן העצם ממשיך הלאה משם.

שיניים תותבות יכולות להאיץ את התהליך הזה. לעיסה בתותבות, במיוחד שיניים תותבות שאינן מתאימות, עלולות לגרום לירידה באספקת הדם לעצם ולהגדיל את קצב אובדן העצם.

 

למי מיועד הטיפול של השתלות שיניים?

ד"ר וליד מורה יכול לקבוע איזה השתלות שיניים מתאימות לך. וכמו כן גם את סוג ההשתלה הטובה ביותר עבורך, רוב האנשים מועמדים להשתלות שיניים, אם כי תנאים מסוימים עשויים להשפיע על הצלחת הליך השתלת השיניים שלך.

בשביל לבצע השתלת שיניים צריך שיהיה מס' תנאים:

אם יש לך מצבים בריאותיים מסויימים אתה עדיין יכול להיות מועמד טוב להשתלת שיניים גם אם אתה חי עם אחד התנאים הללו. אם יש לך מחלת חניכיים, יתכן שדר מורה יצטרך לטפל בזיהום ולוודא שהחניכיים שלך בריאות לפני שניתן יהיה להניח שתל דנטלי.

רצוי ומומלץ להתייעץ עם ד"ר מורה לפני שמתחילים את הליך השתלת השיניים

על מנת שיתאים עבורכם את ההשתלה שמתאימה בצורה הטובה ביותר עבורכם.

לפני שבוחרים בהשתלת שיניים לטיפול בחוסר של שיניים בפה מומלץ לדעת להכיר את סוגי ההשתלות השונות והייתרונות של כל השתלה .

מהם סוגי השתלות שקיימים כיום?

שיטת ALL ON 4-6- השיטה הקלאסית

כאשר רופאי שיניים ביצעו את שיטת השתלת השיניים הוותיקה, הם נדרשו להתקין בין 8 ל-10 שתלים בשיניים כדי לשקם לסת שלמה. שיטת ALL ON 4-6 שהגיעה לישראל לפני עשר שנים, מספקת לכך פתרון. השיטה, שהומצאה לפני כ-25 שנה על ידי הרופא פורטוגלי ד״ר פאולו מאלו, מאפשרת התקנה של ארבעה עד שישה שתלים בלבד. לאחר התקנת השתלים, רופא השיניים מתאים למטופל מערכת שיניים אסתטית ויציבה המחליפה את השיניים החסרות.

השתל, שמחליף את שורש השן החסרה, נראה כמו סוג של בורג סטרילי, עשוי מטיטניום או סגסוגת של טיטניום. השתל מוחדר לעצם הלסת ומייצב את עצמו בפה בלי פגיעה בשיניים הסמוכות. לאחר ההשתלה, מתחיל תהליך בן שלושה עד תשעה חודשים של יצירת תאי עצם סביב השתל,

שמחזקים אותו למקומו. קיימים סוגים שונים של שתלים, שאמנם מיוצרים מאותו החומר, אך ההבדלים ביניהם באים לידי ביטוי בעיצוב השתל, פני השטח של השתל, בקרת האיכות ורמת המחקרים שהחברה עורכת לפני השימוש. זהו תהליך הנקרא אוסאואינטגרציה.

היתרונות של השתלה קלאסית

החסרונות של השתלה קלאסית

השתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים ביום אחד, המכונה גם ״העמסה מיידית״, כשמה כן היא – מתבצעת ביום אחד ללא הצורך להמתין עד לסיום תהליך ההשתלה. השיטה מיועדת לכל מי שסובל משיניים הרוסות שאין אפשרות לשקם אותן, ממחסור בשיניים או משיניים מתנדנדות שיש לעקור אותן. השיטה לרוב אינה מתאימה למבוגרים הסובלים מאוסטאופורוזיס (דלילות בצפיפות העצם), לחולי סוכרת שאינה מאוזנת ולמעשנים כבדים.

תהליך השתלת שיניים ביום אחד מורכב מביקור אחד בלבד אצל רופא השיניים. תחילה, הרופא מבצע עקירה של השיניים הפגועות ובמידה והן עדיין קיימות. אחר כך הוא מחדיר את השתל במקום בו השן חסרה. לאחר מכן, הוא מחדיר לשתל את השן המלאכותית. כבר באותו יום תוכלו לצאת ממרפאת השיניים עם חיוך חדש, בריא ויפה.

היתרונות של השתלת שיניים ביום אחד

החסרונות של השתלת שיניים ביום אחד

השתלה זיגומטית

בעבר טיפול השתלת שיניים היה מיועד לאנשים שיש להם מספיק עצם בלסת העליונה – באורך של לפחות שישה מילימטר ורוחב של לפחות ארבעה מילימטר. ישנם רבים הסובלים ממחסור בעצם, בין השאר בגלל שימוש ממושך בתותבות הגורמות לספיגה מואצת של עצם הלסת.
מטופלים שלא היה להם מספיק עצם בלסת העליונה לא יכלו לעבור השתלת שיניים, או שנאלצו לעבור תהליכים מורכבים כמו הרמת סינוס פתוחה, הרמת סינוס סגורה או השתלת עצם.

כיום, יש לכך פתרון – השתלת שיניים ביום אחד באמצעות שתלים זיגומטיים. שיטה זו הומצאה לפני 25 שנה על ידי רופא שיניים משוודיה ששמו פרופסור ברנמרק. שתלים זיגומטיים המכונים גם שתלי זיגומה, הם שתלים דנטליים ארוכים מאוד. אורכו של שתל רגיל הוא 13 מילימטר, בעוד שאורכו של שתל זיגומטי הוא 40 מילימטר. אורכם הרב מאפשר להחדיר אותם לעצם הלחי הגבוהה (בלטינית עצם הזיגומה) ולא לעצם הלסת, וכך הם מתאימים גם לאנשים הסובלים ממחסור בעצם.

בנוסף לכך, שתלים זיגומטיים מיועדים גם למי שסובלים מפנאומטיזציה של הסינוסים. זהו תהליך המתרחש כתוצאה מאובדן שיניים, במסגרתו הסינוסים (חללים הנמצאים בצידי האף מעל ללסת העליונה) מתרחבים ותופסים את נפח העצם. בעקבות התרחבותם של הסינוסים, אין מקום להחדרת שתלים דנטליים. במקרה כזה, רופא השיניים יכול להשתמש בשתלים זיגומטיים ללא הצורך לעבור תהליכים כירורגיים של הרמת סינוס כמו הרמת סינוס פתוחה או הרמת סינוס סגורה.

שתלים זיגומטיים מתאימים לכל מי שסובל ממחסור בשיניים ואינו מעוניין בשיניים תותבות שנראות מלאכותיות מדי, אינן נוחות ועלולות לגרום לשחיקת חניכיים. השתלים עשויים מטיטניום, והיתרון של חומר זה הוא שהגוף קולט אותו בקלות והוא אינו מעורר תגובות כימיות. כבר לאחר ההשתלה, רופא השיניים יתקין למטופל שיניים מלאכותיות שאינן נשלפות. שיניים אלו מאפשרות למטופל לאכול כרגיל ללא כאבים ותחושת רגישות, ולקבל חיוך יפה ואסתטי.

היתרונות של השתלה זיגומטית

השתלה בזאלית

בניגוד להשתלה רגילה בה משתילים עצם על גבי העצם הבאזלית, השתלה באזלית תכלול שימוש בשתלים מיוחדים אשר מסוגלים לחדור לעומק רב בעצם, אפילו ל – 20 מ״מ. כך בעצם ההליך דורש תכנון מקיף וזאת כדי להבטיח שחדירת השתל תהיה מדויקת ולא תביא לפגיעה במטופל. הרופא יצטרך לזהות את הזווית הנכונה והמתאימה ביותר להשתלת השתל וזאת כדי להבטיח יציבות של השתל והימנעות מפגיעה ברקמות או עצבים של המטופל.

ההשתלה מהסוג הזה מבוצעת תוך יום טיפול אחד בלבד ותוך פרק זמן של 20 דקות יהיה ניתן להשתיל עשרה שתלים ללא שום בעיה. בעצם השתל הבאזלי משתלב בצורה מושלמת בעצם ורק צריך למקם אותו במקום הנכון ולא להחדירו ישירות דרך תעלת העצב.

כיום עם התפתחות תחום השתלות שיניים ביום אחד, מלבד השלתה בזאלית ביום אחד, קיימים שני סוגים נוספים של השתלות שיניים ביום אחד: הראשון השתלה זיגומטית והשני השתלה קלאסית. פנו אלינו להתייעצות להשתלת השיניים ביום אחד המתאימה ביותר עבורכם.

היתרונות של השתלה בזאלית

איך מתאוששים מהשתלת שיניים בזאלית או זיגומטית?

התאוששות מהירה

ההתאוששות מהשתלות השיניים בשיטה הבזאלית או זיגומטית נחשבת למהירה וקלה באופן משמעותי מהתאוששות מהשתלה בשיטה ALL ON 4-6 או בשיטת העמסה מיידית

ולכן זו השתלה שנחשבת למועדפת על רבים וזאת מכיוון שהיא לא כוללת חתכים ואובדן דם וזאת לצד היותה מאפשרת לבצע הליך השתלת שיניים ללא השתלה של עצם. כתוצאה מכך הליך ההחלמה הצפוי למטופל הנו גם מהיר במיוחד וללא כאבים מיותרים.

בחירת רופא השיניים להשתלת שיניים

לפני שאתם ניגשים לעבור השתלת שיניים שזה תהליך מורכב ביותר עבור השיניים שלכם, חשוב ביותר לבחור את הרופא הטוב ביותר, עם מומחיות וניסיון רב בתחום, בחיים אל תתפשרו אל השיניים שלכם!

ד"ר מורה מומחה בכל סוגי השתלות שיניים למיניהם השתלה בזאלית, השתלה זיגומטית, השתלת שיניים ביום אחד, השתלת שיניים.

ד"ר מורה הוא רופא מקצועי בעל הסמכות ותעודות גבוהות אשר יעניק לכם את הטיפול היעיל והמתקדם ביותר עבורכם.

בחרו את הסניף הקרוב לביתכם:

רוצה שיניים יפות וחזקות?​

להזמנת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

דילוג לתוכן